پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

همه خانم‌ها به داشتن یک پوست زیبا و شاداب علاقه دارند و برای آن تلاش ‌می‌کنند. بدون شک داشتن یک پوست سالم، زیبا و شاداب تاثیر ‌فوق‌العاده‌ای روی ظاهر دارد. به همین جهت پاکسازی پوست ‌می‌تواند بسیار مفید باشد. قرار گرفتن در معرض آلودگی ها، نور خورشید، مراقبت‌های پوستی غیراصولی و استرس داشتن می‌توانند تاثیرات منفی روی پوست داشته باشند. ‌در این ‌صورت پاکسازی پوست در کنار مراقبت از پوست باعث تمیزی و از بین ‌رفتن سلول‌های مرده پوست خواهد شد.

پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست همان روش هایی است که افراد برای مراقبت از پوست خود انجام ‌می دهند. این روش‌ها غالبا سه هدف کلی را دنبال ‌می‌کنند:

– حذف سلول‌های مرده پوست
– پاکسازی آلودگی‌ها، چربی ها و مواد اضافه روی پوست
– آبرسانی، تغذیه یا بهبود خونرسانی پوست


به همین دلیل است که پاکسازی پوست اهمیت زیادی دارد. شاید جالب باشد بدانید که بسیاری از مشکلات پوستی به تمیز نکردن صحیح پوست و باقی‌ماندن آلودگی ها و مواد آرایشی در پوست مربوط ‌می‌شود. به همین دلیل شما با انجام پاکسازی ‌می‌توانید تغییرات ‌فوق‌العاده آن را در پوست خود مشاهده کنید. در واقع پاکسازی پوست به شما کمک ‌می‌کند که بافت پوست خود را بهبود بخشیده و پوست شاداب و درخشانی داشته باشید. همچنین اغلب روش‌های پاکسازی در رفع لکه‌ها، جوش های سرسیاه و سرسفید و سایر مشکلات رایج پوستی بسیار مفید است و با افزایش گردش خون سلامت پوست شما را بهبود ‌می‌بخشند. از دیگر مزایای روش های مختلف پاکسازی ‌می‌توان به هیدراته‌ شدن و تغذیه پوست و در نهایت جلوگیری از پیری زودرس پوست نیز اشاره کرد.

روش های پاکسازی پوست

فیشیال پوست
فیشیال پوست، در اغلب موارد به‌عنوان بهترین روش کلینیکی برای تغذیه و مراقبت از پوست شناخته ‌می‌شود که تاثیرات فوق‌العاده‌ای به همراه دارد. این روش معمولا در کلینیک‌ها و تحت‌نظارت دکتر پوست انجام ‌می‌شود. در روش فیشال، پوست صورت به‌طور کامل از آلودگی‌ها و چربی ها تمیز شده و باکتری های روی پوست نیز از بین ‌می‌روند. این روش به افزایش رطوبت پوست کمک کرده و باعث تسریع گردش خون و افزایش مواد مغذی ضروری پوست ‌می‌شود.

پاکسازی پوست با لیزر
از دیگر روش های موثر کلینیکی برای پاکسازی پوست، ‌می‌توان به پاکسازی پوست با استفاده از لیزر اشاره کرد. لیزر درمانی پوست برای پاکسازی و بهبود وضعیت و سلامت پوست، با استفاده از روش‌های مختلفی انجام ‌می‌شود. اشعه های لیزر باعث تحریک کلاژن ‌سازی پوست شده و در نهایت منجر به جوانسازی و شادابی پوست ‌می‌شود. در این روش، انرژی لیزر به عمق مناسبی از پوست نفوذ ‌می‌کند. سپس رنگدانه‌های پوست تحریک می شود و غدد چربی کاهش پیدا خواهند کرد. در اغلب موارد، پس از استفاده از روش لیزر درمانی، پوست صورت کمی ‌قرمز ‌می‌شود. اما جای نگرانی وجود ندارد و پس از مدتی، قرمزی پوست کمتر می شود نتایج مثبت لیزر درمانی در پاکسازی پوست قابل مشاهده خواهد بود.

پاکسازی پوست با روش میکرودرم ابریژن
در این روش، در کنار پاکسازی پوست، لایه ‌برداری آن نیز به‌ طور موثری انجام ‌می‌شود. روش میکرودرم ابریژن در پاکسازی پوست و درمان زخم‌ها و آسیب‌های ناشی از نور خورشید و همچنین تغییر رنگ پوست، بسیار تاثیرگذار است.

پاکسازی پوست با روش میکرونیدلینگ
از دیگر روش های موثری که برای پاکسازی پوست انجام ‌می‌شود، ‌می‌توان به روش میکرونیدلینگ اشاره کرد. این روش کلاژن‌سازی پوست را افزایش داده و با تحریک مکانیکال پوست و تولید فیبروبلاست‌ها به بازسازی پوست کمک ‌می‌کند.

پاکسازی نواحی مختلف بدن و صورت
شما ‌می‌توانید از روش های پاکسازی برای پوست نواحی مختلف بدن و صورت خود استفاده کنید. پاکسازی پوست صورت نیاز به دقت بالایی دارد، زیرا پوست صورت حساسیت زیادی دارد و به همین دلیل باید به نوع محصولات مورد استفاده و سازگاری آن‌ها با پوست صورت دقت کرد.

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نیز باشد!

برداشت سلول‌های مرده یا اگزفولیشن – پاکسازی آلودگی‌ها، چربی‌ها و مواد اضافی روی پوست- کمک به پوست با آبرسانی، تغذیه یا بهبود خونرسانی

مزیت روش‌های خانگی و آرایشگاهی در وهله‌ی اول، لذت بخش و آرامش بخش بودن آن‌ها است. افزایش خونرسانی، تحریک کلاژن سازی، تحریک تولید سلول‌های جدید و یکسان سازی رنگ پوست از دیگر مزیت‌های این روش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت ویزیت