میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یک عمل زیبایی است. این شامل یک متخصص مراقبت از پوست است که لایه بالایی پوست را با یک دستگاه کوچک دستی جدا می کند.
میکرودرم ابریژن می تواند پوست را لایه برداری کند، علائم پیری را کاهش دهد و پوست را صاف تر نشان دهد. این روش برای انواع پوست بی خطر است.
یک متخصص مراقبت های بهداشتی معمولا این روش را انجام می دهد، اما برخی از فروشگاه ها کیت های خانگی را می فروشند.
در این مقاله نگاهی دقیق به میکرودرم ابریژن و اثرات آن خواهیم داشت.

میکرودرم ابریژن یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است. متخصص کریستال های ریز را با یک گرز که به آرامی سطح را لایه برداری می کند، بر روی پوست اسپری می کند یا می مالد و لایه بالایی را از بین می برد. هدف جوان تر نشان دادن پوست است.
این روش نباید دردناک باشد. آکادمی پوست آمریکا (AAD) تخمین می زند که 30 تا 40 دقیقه برای صورت و 20 دقیقه برای گردن طول می کشد. پس از آن، ممکن است تورم خفیف یا علائمی شبیه آفتاب سوختگی برای چند روز وجود داشته باشد.
قبل از مشاهده علائم کاهش یافته پیری، ممکن است یک فرد بین 5 تا 16 درمان از یک متخصص مراقبت از پوست نیاز داشته باشد.
افراد بسته به نوع پوست و دلیل درمان می توانند به صورت هفتگی، هر 2 هفته یا ماهانه درمان انجام دهند.
اکثر افراد برای جوانسازی پوست صورت و گردن درخواست میکرودرم ابریژن می کنند، اما متخصص می تواند این روش را در هر ناحیه ای از پوست انجام دهد.

اصل اساسی این درمان این است که “هرچه طول موج طولانی‌تر باشد، نفوذ عمیق‌تر است.” الزامات قبل از لیزر شامل اصلاح منطقه مورد نظر با تیغ است. چهار دلیل برای این پیش نیاز وجود دارد: بوی ناشی از درمان (به خاطر سوختگی و …) را کاهش می‌دهد.

این کار مانع از ریختن رنگدانه‌های مو روی سطح پوست می‌شود. اگر رنگدانه‌ها روی سطح پوست قرار بگیرند، باعث هدایت گرما به پوست می‌شود که می‌تواند منجر به سوختگی سطحی شود. اصلاح منطقه‌ی مورد نظر، باعث می‌شود سطح پوست شفاف شود و لیزر به پوست منتقل شود و برای رفع موها به عمق بیشتری نفوذ ‌کند. به افرادی که پوست تیره‌تر دارند نیز توصیه می‌شود برای چند ماه یا چند هفته منتهی به لیزر موهای زائد، از کرم ضدآفتاب استفاده کنند تا آسیب‌ سلول‌های پوستی کاهش یابد.

موارد استفاده و فواید میکرودرم ابریژن

هدف میکرودرم ابریژن صاف کردن، روشن‌تر کردن و یکدست کردن رنگ پوست افراد است.
مردم اغلب درخواست میکرودرم ابریژن می کنند تا موارد زیر را برطرف کنند:
• تیرگی در رنگ چهره
• رنگ پوست ناهموار
• بافت ناهموار پوست
• لکه های سنی
• لکه های تیره ای که می توانند پس از از بین رفتن آکنه ایجاد شوند
• ملاسما، یک مشکل رایج که باعث ایجاد لکه ها یا لکه های تیره روی پوست می شود
• زخم ها


متخصصان پوست همچنین ممکن است از میکرودرم ابریژن برای بهبود نتایج محصولات ضد پیری یا سفید کننده پوست استفاده کنند. این روش می تواند به نفوذ این محصولات به پوست کمک کند.


خطرات و عوارض میکرودرم ابریژن

افرادی که داروی آکنه ایزوترتینوئین را در 6 ماه گذشته مصرف کرده اند، ممکن است قبل از انجام میکرودرم ابریژن صبر کنند. آنها خطر عوارضی مانند جای زخم را افزایش می دهند.
در مورد هر نقطه یا لکه پوستی که به هر طریقی در حال رشد، خونریزی یا تغییر است با پزشک صحبت کنید. این مسائل می تواند نشان دهنده سرطان پوست باشد.
برای چند روز پس از میکرودرم ابریژن، فرد ممکن است متوجه شود:
• تورم پوست
• قرمزی پوست، شبیه آفتاب سوختگی
• کبودی
• احساس سوزش یا سوزش
• افزایش حساسیت پوست به نور خورشید
بعد از عمل از ضد آفتاب استفاده کنید. این به اطمینان از بهترین نتایج و کاهش خطر عوارض جانبی کمک می کند. میکرودرم ابریژن ممکن است برای افرادی که به راحتی زخم می‌شوند یا جوش‌ دارند، مناسب نباشد .

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نیز باشد!

میکرودرم ابریژن می تواند با کاهش خطوط ریز، آسیب زودهنگام آفتاب و علائم خفیف و کم عمق آکنه به بهبود ظاهر پوست کمک کند . برای اسکارهای عمیق آکنه یا چین و چروک های عمیق مفید نیست. پوست ممکن است حتی پس از یک بار درمان به میزان قابل توجهی صاف تر شود و مرطوب کننده ها را بهتر جذب کند.

اثرات درمان معمولاً حدود 1 ماه باقی می ماند .

لایه برداری شیمیایی درمان بهتر و هدفمندتری را در مورد مسائل خاص ارائه می دهد . اما برای برخی از افراد، به دلیل هزینه و زمان ، گزینه کمتر ایده آلی است که میکرودرم ابریژن را انتخاب بهتری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت ویزیت