لیزر کک مک اصفهان

لیزر کک مک اصفهان

درمان کک و مک با تخصصی شدن لیزرها و تکنیک های لیزری پیشرفته تر شده است. در بیشتر موارد کک و مک ها بی ضرر هستند، اما بسیاری از مردم می خواهند آنها را پاک کنند تا پوستی به رنگ ثابت داشته باشند. برای آشنایی بیشتر با لیزر کک مک اصفهان با ما همراه باشید.

کک و مک چیست؟

کک و مک لکه های متعدد و مسطح روی پوست به دلیل توزیع ناهموار ملانین (رنگدانه پوست) در آن نواحی است. آنها معمولاً به اندازه یک سر چوب کبریت هستند و رنگ آنها تقریباً یکنواخت است. آنها معمولاً در نواحی در معرض آفتاب از پوست، از جمله صورت، گردن، بازوها و شانه ها قرار دارند و معمولاً پس از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تیره می شوند. کک و مک اغلب در سنین بسیار پایین شروع می شود. کک و مک بیشتر در افرادی با پوست روشن‌تر و در افرادی که استعداد ژنتیکی برای ایجاد کک و مک دارند رخ می‌دهد. کک و مک معمولا بی ضرر هستند و نشانه سرطان پوست یا آسیب نور خورشید نیستند.

کک و مک ناشی از چیست؟

کک و مک با ترکیبی از ژنتیک و نور خورشید مشخص می شود. افرادی که پوست روشن دارند معمولاً بیشتر در معرض کک و مک هستند زیرا ملانوسیت های کمتری در پوست خود دارند (سلول های پوستی که ملانین تولید می کنند) و بنابراین وقتی پوست آنها در معرض نور خورشید قرار می گیرد به جای برنزه شدن یکنواخت، خوشه های رنگدانه ایجاد می کند. ملانوسیت‌ها معمولاً در افرادی که پوست روشن‌تری دارند به‌طور نابرابر توزیع می‌شوند.

افرادی که موهای قرمز دارند بیشتر احتمال دارد کک و مک داشته باشند زیرا آنها قبلاً ژن MRCI را دارند (این ژنی است که موهای قرمز را تعیین می کند و همچنین کنترل می کند که آیا برخی از افراد کک و مک دارند). با این حال، هر کسی ممکن است دچار کک و مک شود و ممکن است رنگ آنها از قهوه ای روشن تا تیره متفاوت باشد.

حذف کک و کک با لیزر کک مک اصفهان


لیزر روبی (694 نانومتر)، لیزر جمینی (532 نانومتر) و لیزر PiQo4 (532 نانومتر) به شدت جذب ملانین در کک و مک می شوند.
لیزر جمینی (532 نانومتر) می تواند برای از بین بردن کک و مک در پوست های آسیایی، زیتونی یا تیره تر استفاده شود.
لیزر فراکسل (1927 نانومتر) به سمت آب موجود در پوست جذب می شود و با لایه برداری لایه سطحی بالای پوست حاوی کک و مک، کک و مک را از بین می برد.
از کرم های روشن کننده می توان برای روشن کردن کک و مک استفاده کرد، اما به طور کلی آنها را از بین نمی برد.
معمولاً یک تا دو جلسه مورد نیاز است و دوره نقاهت معمولاً یک هفته است
استفاده از ضد آفتاب قبل و بعد از درمان برای کمک به کاهش عود کک و مک بسیار مهم است.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای رفع کک و مک با لیزر هستند؟

هر کسی که دارای کک و مک های قابل مشاهده است و بالای 18 سال سن دارد و از سلامت عمومی برخوردار است، کاندیدای خوبی برای این درمان خواهد بود. مشاوره با متخصص نیز می تواند به تعیین اینکه آیا این بهترین گزینه برای شماست کمک می کند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای رفع کک و مک با لیزر هستند؟

هر کسی که دارای کک و مک های قابل مشاهده است و بالای 18 سال سن دارد و از سلامت عمومی برخوردار است، کاندیدای خوبی برای این درمان خواهد بود. مشاوره با متخصص نیز می تواند به تعیین اینکه آیا این بهترین گزینه برای شماست کمک می کند.

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نیز باشد!

 در حالی که رنگدانه‌ای که با لیزر برداشته می‌شود، باز نمی‌گردد، کک و مک‌های جدید یا لکه‌های پیری می‌توانند در ناحیه درمان (یا جای دیگر) ظاهر شوند. برای اینکه این احتمال کمتر شود، مهم است که تا حد امکان از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید.

بلافاصله پس از درمان، می توانید انتظار مشاهده قرمزی خفیف را داشته باشید. همچنین ممکن است شاهد تیره شدن برخی از لکه های رنگدانه (کک و مک) خود باشید. این طبیعی است و رنگدانه به طور طبیعی از سطح پوست در عرض 7 تا 14 روز بسته به گردش سلولی پوست شما می ریزد.

سرم ویتامین C می تواند به رفع کک و مک کمک کند، اما برخی از کک و مک ها ماندگارتر از بقیه هستند. با این حال، مطمئناً هنگامی که به شکل سرم استفاده شود، ویتامین C باعث روشن شدن کک و مک می شود. این سرم علاوه بر فواید دیگر، سلول های ملانین را سرکوب کرده و پوست شما را جوان می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت ویزیت