رفع چین و چروک صورت

رفع چین و چروک صورت

چین و چروک می تواند در اثر افزایش سن، انقباضات صورت و آسیب های ناشی از نور خورشید ایجاد شود. درمان چین و چروک شامل لایه برداری مجدد با لیزر و تزریق است.

عوامل زیادی در ایجاد چین و چروک نقش دارند. موارد زیر مهمترین آنها هستند:

  • پیری
  • انقباضات عضلات صورت
  • آسیب خورشید
  • سیگار کشیدن
  •  

راه های رفع چین و چروک صروت چیست؟

برداشتن لایه‌های پوست برای کاهش چین و چروک یا فرورفتگی‌های نامنظم، راهی موثر برای بازیابی پوستی صاف‌تر و جوان‌تر است. درم ابریژن (خراش دادن لایه ها) و لایه برداری شیمیایی (حل کردن پوست) دو روش سنتی مورد استفاده در لایه برداری پوست هستند. تکنیک های بیشتری برای ترمیم پوست پیری زودرس ایجاد شده است. این موارد شامل موارد زیر است:

لایه برداری پوست با لیزر

لایه برداری پوست با لیزر درمانی برای کاهش چین و چروک های صورت و بی نظمی های ناشی از آسیب نور خورشید یا آکنه است. تکنیک لیزر پرتوهای کوتاه و متمرکز نور را به سمت پوست نامنظم هدایت می کند. لایه‌به‌لایه پوست را با لیزر حذف می‌کند که باعث تحریک رشد فیبرهای کلاژن جدید می‌شود. این حالت لیزر همچنین منجر به مشکلات کمتری در مورد هیپوپیگمانتاسیون (روشن شدن پوست) می شود. لایه برداری با لیزر غیرآبلاتیو باعث ایجاد کلاژن جدید و سالم تر می شود و به بازیابی کانتور و ظاهر پوست با حداقل زمان از کار افتادگی کمک می کند. فناوری لیزر فرکشنال نیز موجود است. نور لیزر به صورت شبکه ای ارسال می شود که به پوست نرمال و درمان نشده اجازه می دهد تا در ناحیه تحت درمان باقی بماند که منجر به بهبود سریعتر می شود.

شما یک کاندیدای ایده آل برای بازسازی پوست با لیزر هستید اگر موارد زیر را دارید:

– خطوط ریز زیر یا اطراف چشم، پیشانی یا دهان
– چین و چروک زیر یا اطراف چشم، پیشانی یا دهان
– جای زخم ناشی از آکنه
– پوست بدون تغییر پس از لیفت صورت

اگر آکنه فعال دارید، قبل از انجام لیزر درمانی باید صبر کنید تا آکنه شما به خوبی کنترل شود.  لایه برداری با لیزر به طور کلی برای افراد با پوست روشن مناسب تر است، زیرا افرادی که پوست تیره دارند در معرض خطر بیشتری برای هیپرپیگمانتاسیون (تیره شدن پوست) با درمان های خاص هستند. پس از این درمان باید به مدت 3 ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

درمان تزریقی سم بوتولینوم نوع A (Botox®).

بوتاکس دارویی است که از سم بوتولینوم به دست می آید. سیگنال های شیمیایی که باعث انقباض ماهیچه ها می شوند را مسدود می کند. بوتاکس در ماهیچه هایی که انقباض آنها باعث ایجاد چین و چروک می شود تزریق می شود، مانند بین ابروها (خط اخم) و خطوطی که از گوشه چشم تابش می کنند (پای کلاغ). اثرات بوتاکس معمولا بین 3 تا 4 ماه باقی می ماند. هنگامی که بوتاکس از بین می رود، ماهیچه ها دوباره فعال می شوند و چین و چروک ها شروع به اصلاح می کنند. سپس درمان تکرار می شود. اگر تصمیم بگیرید که تزریق را تکرار نکنید، چین و چروک های شما بدتر از آنچه در ابتدا بودند باز نمی گردند.

ممکن است قرمزی، کبودی یا سوزش موقتی در اطراف محل(های) تزریق بوتاکس وجود داشته باشد. در موارد بسیار نادر، ممکن است تا چند روز پس از تزریق، افتادگی جزئی پلک وجود داشته باشد، اما تمام عوارض جانبی گزارش شده موقتی بوده است.

پرکننده ها

چین و چروک هایی که در حالت استراحت باقی می مانند ممکن است برای پر کردن یا بلند کردن پوستی که افسرده است نیاز به پرکننده داشته باشد. چین های برجسته اطراف دهان، بینی و چانه معمولاً درمان می شوند. اسید هیالورونیک، یک پلیمر قند طبیعی، رایج ترین پرکننده مورد استفاده است. بیشتر فیلرها موقتی هستند و حدود 4 تا 6 ماه دوام دارند و در این زمان درمان باید تکرار شود. عوارض جانبی ممکن است شامل کبودی، تورم موقت و درد باشد.

لیفت صورت

لیفت صورت یک عمل جراحی است که طی آن پوست و چربی اضافی صورت و گردن برداشته می شود. سفت کردن لایه های عضلانی و بافت همبند نیز انجام می شود. نتایج معمولا بین 7 تا 10 سال باقی می ماند.

آسیب آفتاب: پیشگیری و درمان

قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید به حداقل برسد تا از ایجاد چین و چروک بیشتر و آسیب خورشید جلوگیری شود. استفاده روزانه از ضد آفتاب در پیشگیری بسیار مهم است. درمان هایی برای ترمیم پوست پیری زودرس از جمله رتینوئیدهای موضعی و اسید گلیکولیک وجود دارد. اگر آسیب قابل توجهی وجود داشته باشد، گاهی اوقات از درمان فتودینامیک (نور آبی) و/یا کرم های شیمی درمانی موضعی مانند 5-fluorouracil نیز استفاده می شود.

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نیز باشد!

با افزایش سن، حالات صورت و از دست دادن کلاژن و الاستین در پوست می تواند منجر به ظاهر شدن خطوط و چین و چروک های ظریف شود و ما را مسن تر از آنچه احساس می کنیم به نظر می رسد. خوشبختانه متخصصان پوست پیشرفت چشمگیری در زمینه درمان چین و چروک داشته اند و چندین درمان رفع چین و چروک را توسعه داده اند .

هنگامی که عضلات صورت خود را برای ایجاد لبخند، اخم یا حالت دیگری حرکت می دهید، پوست شما چروک می شود. همانطور که وضعیت پوست شما کاهش می یابد، معمولاً در اواخر زندگی به دلیل کاهش کلاژن و الاستین، این چین و چروک ها برای همیشه روی صورت شما قابل مشاهده می شوند، حتی زمانی که لبخند نمی زنید.

آب فراوان می نوشند. 
برای خوابیدن وقت می گذارند.
اما آنها هرگز با آرایش  به خواب نمی روند. 
سیگار نمی کشند و به ندرت الکل می نوشند.
سعی می کنند استرس نداشته باشند. 
ضد آفتاب می زنند.
و ….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت ویزیت