کاشت مو به روش FIT و FUT

کاشت مو به روش FIT و FUT

طاس شدن یک نگرانی فزاینده در میان جوانان و برخی افراد مسن در بیشتر جوامع است. بدون شک، این می تواند هر کسی را دیوانه کند. اگرچه در هر کشوری یکسان نیست، اما می توان با خیال راحت مشاهده کرد که برخی، اگر نه همه، مردم هر جامعه طاسی را کاملا شرم آور، یا به بیان دقیق تر، یک کابوس کامل می دانند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با کاشت مو به روش FIT و FUT با ما همراه باشید.

از زمان کاشت مو پانچ که توسط دکتر Orentreich در دهه 1950 اختراع شد، روش‌های کاشت مو راه زیادی را طی کرده است تا شما را جوان‌تر، جذاب‌تر نشان دهد و زندگی اجتماعی پر جنب و جوش‌تری به شما هدیه دهد.

ظهور پیوند واحد فولیکولی (FUT) در دهه 1990 اتفاق افتاد تا به مردان و زنان این امید را بدهد که بتوانند ظاهر خود را احیا کنند و حتی در سنین بالا به یک نسخه جوان تر از خود دست یابند.

با گذشت زمان، روند بی‌وقفه پیشرفت فناوری‌های مرتبط با کاشت مو به مرزهای جدید استخراج واحد فولیکولی (FIT) رسید.

از آنجایی که دو روش کاملاً رایج در جامعه کاشت مو امروزی وجود دارد، افراد از آزادی انتخاب روشی که به بهترین وجه با نیازهای آنها و شرایط خاص آنها مطابقت دارد، بهره مند هستند.

پیوند واحد فولیکولی (FUT)

FUT که با نام FUSS (Follicular Unit Strip Surgery) نیز شناخته می شود، سنتی ترین و رایج ترین روش کاشت مو است. در FUT، نواری از بافت از پشت سر برداشته می‌شود که محل اهداکننده نامیده می‌شود و به اتاق مخصوصی برده می‌شود تا شسته شود و در گرافت‌ها (تکه‌ای از بافت حاوی فولیکول‌های مو برای کاشت) جدا شود. سپس گرافت های جدا شده در سوراخ هایی که در قسمت طاس سر ایجاد شده است، به نام محل گیرنده کاشته می شوند.

استخراج واحد فولیکولی (FIT)

FIT تکنیک مدرن تری است که در آن قسمتی از ناحیه اهدا کننده تراشیده می شود و سپس تارهای مو به صورت جداگانه با ایجاد برش های دایره ای در اطراف آنها بریده می شوند. از آنجایی که پزشک باید هر پیوند را به صورت جداگانه و مستقیم از پوست سر استخراج کند، روش FIT بسیار زمان بر است. سپس گرافت های استخراج شده در سوراخ های ایجاد شده در ناحیه طاس درست مانند FUT وارد می شوند.

FUT یا FIT؟ کدام راه بهتر است؟

امروزه دو روش اصلی کاشت مو با هم رقابت شدیدی دارند. هرکدام دارای امتیازات و کاستی‌های خاصی هستند و بیشتر اوقات، ضرورت شرایط است که ما را وادار می‌کند به جای انتخاب رویه‌ای دیگر، از یک رویه جانبداری کنیم.

چیزی که معمولاً برای بیمارانی که سعی در تصمیم گیری در مورد نوع خاصی از کاشت مو دارند نگران می کند، بحث اسکار است و اینجاست که FUT نمی درخشد. متأسفانه، FUT یک زخم نواری قابل مشاهده در پشت سر بیمار باقی می‌گذارد که ظاهر نه چندان جذابی را پس از انجام عمل ایجاد می‌کند.

جدا از این اشکال، FUT از مزایای قابل توجهی برخوردار است که آن را به یک روش نسبتاً محبوب کاشت مو تبدیل می کند. کیفیت بهتر موهای استخراج شده از پوست سر بیمار یکی از نکات مثبت اصلی مرتبط با FUT است.

از طرف دیگر، FIT جای زخم قابل مشاهده ای روی سر باقی نمی گذارد و برای افرادی که می خواهند موهای خود را کوتاه کنند، انتخاب خوبی است. عوارض جانبی FIT بیشتر از خراش های کوچک نیست و به دلیل کوچک بودن جای زخم ها، افراد زیادی نمی توانند آنها را ببینند.

مزایا و معایب FUT

  • لازم نیست ناحیه اهداکننده شما تا درجه صفر تراشیده شود
  • برای کاشت ناحیه وسیعی از مو مناسب است
  • برداشتن نوارهای مو در مقایسه با روش های دیگر زمان بسیار کوتاه تری دارد که برای کشیدن موهایتان باید مدت طولانی بی حرکت بمانید.
  • یک اسکار خطی در ناحیه اهدا کننده قابل مشاهده خواهد بود و برای پنهان کردن آن باید با موهای بلند بپوشانید (تکنیک های مدرن برای دوختن برش باعث کاهش دید جای زخم سمت چپ شده است)
  • دوره نقاهت طولانی تر است (10-14 روز)

مزایا و معایب FUE و FIT

  • بعد از بهبودی هیچ اثری از جای زخم روی پوست سر باقی نمی ماند
  • مناسب برای کسانی که مایل به داشتن موهای کوتاه هستند
  • دوره نقاهت کوتاه (5-7 روز)
  • فرآیند زمان‌بر استخراج پیوند
  • قیمت بالاتر

سوالاتی که ممکن است در ذهن شما نیز باشد!

بسیاری احساس می‌کردند که پیوندهای FIT به دلیل این آسیب‌های مختلف «شکننده‌تر» از پیوندهای FUT هستند . با این حال، در طول سال ها، تکنیک FIT اصلاح و بهبود یافته است. نرخ برش کاهش یافته است، گرافت ها بافت بیشتری دارند و استخراج فورسپس ملایم تر است.

روش FUT دردناک تر از روش FIT است .

خونریزی پوست سر ، یکی از شایع ترین عوارض کاشت مو است. عفونت های پوست سر از دیگر عوارض کاشت مو می بشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت ویزیت